DF62W-9S-2.2C
DF62W-9S-2.2C
DF62W-9S-2.2C
DigiKey Part Number
H124904-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62W-9S-2.2C
Description
CONN SOCKET HSG 9POS 2.20MM
Customer Reference
Detailed Description
9 Rectangular Connectors - Housings Socket White 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62W-9S-2.2C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Last Time Buy
Color
White
Connector Type
Features
Water Resistant
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)