DF62W-2S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
26-DF62W-2S-2.2C(11)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62W-2S-2.2C(11)
Description
CONN RCPT HOUSING 2POS
Customer Reference
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62W-2S-2.2C(11) Models
Fastening Type
Latch Lock
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.087" (2.20mm)