DF62B-7S-2.2C(11) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 157
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 200
Datasheet
In Stock: 13
7 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
DF62B-7S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
H122120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-7S-2.2C(11)
Description
CONN SOCKET HSG 7POS 2.20MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
DF62B-7S-2.2C(11) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)