DF62B-4S-2.2C(11)
DF62B-4S-2.2C(11)
DF62B-4S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
H122115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-4S-2.2C(11)
Description
CONN SOCKET HSG 4POS 2.20MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62B-4S-2.2C(11) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)