DF57H-4P-1.2V(21)
DigiKey Part Number
H12105TR-ND - Tape & Reel (TR)
H12105CT-ND - Cut Tape (CT)
H12105DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF57H-4P-1.2V(21)
Description
CONN HEADER SMD 4POS 1.2MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 4 position 0.047" (1.20mm)
EDA/CAD Models
DF57H-4P-1.2V(21) Models
Insulation Height
0.055" (1.40mm)
Part Status
Active
Connector Type
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Number of Rows
1
Features
Solder Retention
Number of Positions Loaded
All
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C