DF57H-3S-1.2C(08)
DigiKey Part Number
H126071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF57H-3S-1.2C(08)
Description
CONN RCPT HSG 3POS 1.20MM
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.047" (1.20mm)
EDA/CAD Models
DF57H-3S-1.2C(08) Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Active
Color
Natural
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.047" (1.20mm)