DF37NC-34DS-0.4V(53)
DigiKey Part Number
H124697TR-ND - Tape & Reel (TR)
H124697CT-ND - Cut Tape (CT)
H124697DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF37NC-34DS-0.4V(53)
Description
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF37NC-34DS-0.4V(53) Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
2.00µin (0.051µm)
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
0.98mm
Height Above Board
0.038" (0.97mm)
Number of Positions
34
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)