DF33C-2S-3.3C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
JST Sales America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.130" (3.30mm)
DF33C-2S-3.3C
DF33C-2S-3.3C
Connectors for the Smart House - Hirose
DF33C-2S-3.3C
DigiKey Part Number
H122486-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF33C-2S-3.3C
Description
CONN RCPT HSG 2POS 3.30MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF33C-2S-3.3C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.130" (3.30mm)