DF22-3EP-7.92C
DigiKey Part Number
H123129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22-3EP-7.92C
Description
CONN PLUG HSG 3POS 7.92MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.312" (7.92mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF22-3EP-7.92C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Color
Natural
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)