AU1FS-24P(805)
AU1FS-24P(805)
DigiKey Part Number
26-AU1FS-24P(805)TR-ND - Tape & Reel (TR)
26-AU1FS-24P(805)CT-ND - Cut Tape (CT)
26-AU1FS-24P(805)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU1FS-24P(805)
Description
RECEPTACLE, 24 POS., MALE, STRAI
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) Plug Connector 24 Position Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Ports
1
Series
Current Rating (Amps)
5A