A4B-16S-2C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Adam Tech
In Stock: 0
Image for A4B-16S-2C is not available
A4B-16S-2C
DigiKey Part Number
A4B-16S-2C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A4B-16S-2C
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
A4B-16S-2C Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)