2U-012-010A-QFN32-C
DigiKey Part Number
2117-2U-012-010A-QFN32-CTR-ND - Tape & Reel (TR)
2117-2U-012-010A-QFN32-CCT-ND - Cut Tape (CT)
2117-2U-012-010A-QFN32-CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2U-012-010A-QFN32-C
Description
IC REG BOOST 48V 32QFN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 48V 1 Output 32-VFQFN Exposed Pad
Category
Voltage - Input (Min)
12V
Mfr
Voltage - Input (Max)
57V
Series
Voltage - Output (Min/Fixed)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Synchronous Rectifier
No
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C