S02-20150300
S02-20150300
EMC/RFI Shield Can Clips | Datasheet Preview
S02-20150300
DigiKey Part Number
952-2632-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S02-20150300
Description
RF SHIELD 0.591" X 0.787" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield CAN 0.591" (15.00mm) X 0.787" (20.00mm) Non-Vented Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S02-20150300 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Length - Overall
0.787" (20.00mm)
Series
Width - Overall
0.591" (15.00mm)