M300-3250396M1
M300-3250396M1
Harwin’s Company Overview
M300-3250396M1
DigiKey Part Number
952-2526-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M300-3250396M1
Description
CONN PLUG HSG 3POS 3.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.118" (3.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M300-3250396M1 Models
Category
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mfr
Contact Termination
Crimp
Series
Fastening Type
Threaded
Packaging
Bulk
Color
Green
Part Status
Active
Features
Potting Wall
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.118" (3.00mm)