G125-MW20300AAF9400
DigiKey Part Number
952-G125-MW20300AAF9400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MW20300AAF9400
Description
1.25MM M/F ON 28AWG 300MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Pin Gold 11.8" (300.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.0µin (0.20µm)
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Pin
Number of Conductors
1
Length
11.8" (300.0mm)