G125-MC11605L4-0300M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 1 167
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 119
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 66
16 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
Harwin’s Company Overview
G125-MC11605L4-0300M
DigiKey Part Number
952-2788-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MC11605L4-0300M
Description
1.25MM M/M 16POS 26AWG 300MM
Detailed Description
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Manufacturer
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")