G125-22496F2-02-08-02
DigiKey Part Number
952-G125-22496F2-02-08-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-22496F2-02-08-02
Description
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Detailed Description
12 (8 + 4 Power) Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-22496F2-02-08-02 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Features
Mating Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)