G125-2249600-01-08-01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Harwin Inc.
In Stock: 44
Datasheet
10 (8 + 2 Power) Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
Harwin Gecko-MT Mixed-Layout Connectors | Digi-Key Daily
Gecko-MT Mixed Layout Connector | Datasheet Preview
G125-2249600-01-08-01
DigiKey Part Number
952-G125-2249600-01-08-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2249600-01-08-01
Description
CONN RCPT HSG 10POS 1.25MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G125-2249600-01-08-01 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Mating Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)