G125-2241296F3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 1 374
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 22
Datasheet
In Stock: 49
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
G125-2241296F3
G125-2241296F3
Harwin’s Company Overview
G125-2241296F3
DigiKey Part Number
952-4054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2241296F3
Description
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G125-2241296F3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)