Image for R102-120-000 is not available
R102-120-000
DigiKey Part Number
R102-120-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R102-120-000
Description
BOX ALUM GRAY 4.72"L X 4.72"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Gray Split Sides 4.724" L x 4.724" W (120.00mm x 120.00mm) X 2.598" (66.00mm)
Category
Design
Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Box
Features
PCB Supports, Watertight
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 4.724" W (120.00mm x 120.00mm)
Weight
2 lbs (907.2 g)
Height
2.598" (66.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
22.3in² (144cm²)