R100-124-000
DigiKey Part Number
HM5628-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R100-124-000
Description
BOX ALUM BEIGE 9.45"L X 4.72"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Beige Split Sides 9.449" L x 4.724" W (240.00mm x 120.00mm) X 3.937" (100.00mm)
Category
Design
Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Beige
Packaging
Box
Features
PCB Supports, Watertight
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
9.449" L x 4.724" W (240.00mm x 120.00mm)
Weight
4 lbs (1.8 kg)
Height
3.937" (100.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
44.6in² (288cm²)