1455NS1602BK
DigiKey Part Number
164-1455NS1602BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455NS1602BK
Description
EXTRUDED ALUMINUM ENCLOSURE W/ C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Aluminum Black Cover Included 6.299" L x 4.112" W (160.00mm x 104.45mm) X 4.112" (104.45mm)
EDA/CAD Models
1455NS1602BK Models
Category
Size / Dimension
6.299" L x 4.112" W (160.00mm x 104.45mm)
Mfr
Height
4.112" (104.45mm)
Series
Area (L x W)
25.8in² (166cm²)