RR9LD3333T00NAIMR6B
RR9LD3333T00NAIMR6B
RR9LD3333T00NAIMR6B
DigiKey Part Number
1939-RR9LD3333T00NAIMR6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR9LD3333T00NAIMR6B
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADAPT 9V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9V 30 W AC/DC External Desktop, Wall Mount (Class I) Adapter Cord (Sold Separately), Multi-Blade (Single Blade Included) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR9LD3333T00NAIMR6B Models
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Region Utilized
International
Cord Length
47.2" (1.20m)
Form
Desktop, Wall Mount (Class I)
Input Connector
IEC 320-C6, Multi-Blade (Single Blade Included)
Input Type
Cord (Sold Separately), Multi-Blade (Single Blade Included)
Size / Dimension
4.00" L x 1.83" W x 1.50" H (101.7mm x 46.5mm x 38.2mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Voltage - Output
9V
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Current - Output (Max)
3.33A
Base Product Number
Power (Watts)
30 W