RR9KE5410T00-IMR6B
RR9KE5410T00-IMR6B
DigiKey Part Number
1939-RR9KE5410T00-IMR6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR9KE5410T00-IMR6B
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 12V 65W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 65 W AC/DC External Desktop, Wall Mount (Class II) Adapter Cord, Multi-Blade (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR9KE5410T00-IMR6B Models
Category
Power (Watts)
65 W
Manufacturer
GlobTek, Inc.
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Form
Desktop, Wall Mount (Class II)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Type
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
BSMI, CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
5.41A