CAB611RF-0250-0/0/0-E
DigiKey Part Number
2073-CAB611RF-0250-0/0/0-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB611RF-0250-0/0/0-E
Description
COAX CBL MHF5L TO CABLE 9.8"
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF5L to Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 9.843" (250.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
GCT
2nd Connector
Cable (Round)
Packaging
Bag
Length
9.843" (250.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
I-PEX MHF5L to Cable
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
I-PEX MHF5L Plug, Right Angle
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C