10-16-A-0152-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-16-A-0152-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-16-A-0152-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 16 CONTACTS, A TY
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Number of Conductors
16
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)