10-09-A-0254-C-4-08-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 964
9 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
10-09-A-0254-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-09-A-0254-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-09-A-0254-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 9 CONTACTS, A TYP
Detailed Description
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)