10-06-A-0203-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-06-A-0203-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-06-A-0203-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 6 CONTACTS, A TYP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 7.992" (203.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
7.992" (203.00mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)