05-50-D-0304-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-50-D-0304-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-50-D-0304-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 50
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)