05-29-D-0203-A-4-06-4-G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New Product
29 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 7.992" (203.00mm)
05-29-D-0203-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-29-D-0203-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-29-D-0203-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 29
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
7.992" (203.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)