05-28-D-0203-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 7.992" (203.00mm)
05-28-D-0203-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-28-D-0203-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-28-D-0203-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 28POS 0.5MM 7.99"
Detailed Description
Category
Number of Conductors
28
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
7.992" (203.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)