05-18-A-0152-A-4-06-4-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 371
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 475
Würth Elektronik
In Stock: 19
New Product
18 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
05-18-A-0152-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-18-A-0152-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-18-A-0152-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 18
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)