05-10-D-0228-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-10-D-0228-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-10-D-0228-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.980" (228.09mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.980" (228.09mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)