05-06-A-0127-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-06-A-0127-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-06-A-0127-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 6 C
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Number of Conductors
6
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)