CAB569RF-0100-A-1-E
DigiKey Part Number
2073-CAB569RF-0100-A-1-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB569RF-0100-A-1-E
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB569RF-0100-A-1-E Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C