E35GF-RW350-N
DigiKey Part Number
2632-E35GF-RW350-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35GF-RW350-N
Description
3.5" TFT RGB 320X240
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB 3.5" (88.90mm) 320 x 240
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
72.88mm W x 54.96mm H