E101RA1-I-MS300-C1
DigiKey Part Number
2632-E101RA1-I-MS300-C1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E101RA1-I-MS300-C1
Description
10.1" TFT IPS MIPI DSI HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 10.1" (256.54mm) 1200 x 1920
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
135.36mm W x 216.68mm H