CY7C25652KV18-400BZI
DigiKey Part Number
2832-CY7C25652KV18-400BZI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C25652KV18-400BZI
Description
SRAM - SYNCHRONOUS, QDR II+ MEMO
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II+ Memory IC 72Mbit Parallel 400 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 36
Clock Frequency
400 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)