7F.20.9.024.3100
7F.20.9.024.3100
7F.20.9.024.3100
DigiKey Part Number
2066-7F.20.9.024.3100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7F.20.9.024.3100
Description
FAN W/FILTER SIZE 3 58.9CFM 24V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, DC, Square, 58.9 CFM 6.97" L x 6.97" W (177.0mm x 177.0mm)
Voltage - Input
24VDC
Series
Specifications
Fan, DC, Square, 58.9 CFM
Packaging
Box
Size / Dimension
6.97" L x 6.97" W (177.0mm x 177.0mm)