7F.20.8.120.1020
DigiKey Part Number
2066-7F.20.8.120.1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7F.20.8.120.1020
Description
FAN W/FILTER SIZE 1 14.1CFM 120V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack 3.622" L x 3.622" W (92.00mm x 92.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7F.20.8.120.1020 Models
Category
Type
Fan
Manufacturer
Finder Relays, Inc.
Voltage - Input
120VAC
Packaging
Box
Size / Dimension
3.622" L x 3.622" W (92.00mm x 92.00mm)