DSBC-32-50-PPSA-N3
DigiKey Part Number
2171-DSBC-32-50-PPSA-N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSBC-32-50-PPSA-N3
Detailed Description
Linear Actuator Tie-Rod Cylinder Double Acting 1.969" (50.00mm)
Category
Stroke Length
1.969" (50.00mm)
Operating Pressure
8.7 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C