DGST-12-100-E1A
DigiKey Part Number
2171-DGST-12-100-E1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DGST-12-100-E1A
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 3.937" (100.00mm)
Stroke Length
3.937" (100.00mm)
Operating Pressure
14.5 ~ 116 PSI (1 ~ 8 bar)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C