DFM-25-100-P-A-GF
DigiKey Part Number
2171-DFM-25-100-P-A-GF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFM-25-100-P-A-GF
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 3.937" (100.00mm)
Stroke Length
3.937" (100.00mm)
Operating Pressure
21.8 ~ 145 PSI (1.5 ~ 10 bar)
Connection Method
G1/8
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C