2522202718Y4
DigiKey Part Number
1934-2522202718Y4TR-ND - Tape & Reel (TR)
1934-2522202718Y4CT-ND - Cut Tape (CT)
1934-2522202718Y4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2522202718Y4
Description
FERRITE BEAD 270 OHM 2220 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 2220 (5750 Metric) 4A 35mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
DC Resistance (DCR) (Max)
35mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.136" (3.45mm)
Impedance @ Frequency
270 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)