2506038007Y0
DigiKey Part Number
1934-1627-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1627-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1627-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2506038007Y0
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Detailed Description
80 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 400mA 150mOhm
EDA/CAD Models
2506038007Y0 Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)