2506031027Y0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2506031027Y0 |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 300mA 550mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2506031027Y0 Models |
Category | Current Rating (Max) 300mA |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |