2504024717H0
DigiKey Part Number
1934-2504024717H0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1934-2504024717H0CT-ND - Cut Tape (CT)
1934-2504024717H0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2504024717H0
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 250mA 1.2Ohm
Category
Current Rating (Max)
250mA
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)