AR-AR-024-12
DigiKey Part Number
2985-AR-AR-024-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR-AR-024-12
Description
TE ASSY,AA,24W,12VDC
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 23.8 W
Category
Current
2.9 A
Manufacturer
European Thermodynamics Ltd
Voltage
12 V
Series
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Packaging
Box
Power - Input
35 W
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Heat Transfer Type
Air to Air
Weight
1.3 lbs (589.7 g)
Power - Cooling
23.8 W