16M02050080
DigiKey Part Number
RPC10276-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
16M02050080
Description
WASHER FLAT M2 NYLON
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
M2 Flat Washer 0.031" (0.80mm) Thick Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
16M02050080 Models
Category
Thread/Screw/Hole Size
M2
Manufacturer
Essentra Components
Diameter - Inside
0.085" (2.15mm)
Series
Diameter - Outside
0.197" (5.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.031" (0.80mm)