TSX-3225 25.0000MF18X-W3
DigiKey Part Number
114-TSX-322525.0000MF18X-W3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-TSX-322525.0000MF18X-W3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-TSX-322525.0000MF18X-W3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 25.0000MF18X-W3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TSX-3225 25.0000MF18X-W3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±18ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)